Chili Paprika fajták erősség szerint

Az alábbi listába összeszedtük a Chili Paprika fajtákat erősség szerint rendezve, hogy könnyebb legyen a keresett chili beazonosítása. A listában már szerepel a Carolina Reaper Chili Paprikát trónfosztó, új világrekorder is. a Pepper X Chili is.

A teljes chili paprika lista, erősség szerint:

NévErősségSHU
Bell Chili Paprika (Kaliforniai Paprika)Enyhe0
Gypsy Chili PaprikaEnyhe0
Purple Beauty Chili PaprikaEnyhe0
Melrose Chili PaprikaEnyhe0
Carmen Chili PaprikaEnyhe0
California Wonder Chili PaprikaEnyhe0
Peperone di SeniseEnyhe0
Fushimi Chili PaprikaEnyhe0
Elephant Ears Chili PaprikaEnyhe0
Tangerine Dream Chili PaprikaEnyhe100
Chilly ChiliEnyhe100
Shishito Chili PaprikaEnyhe200
Trinidad PerfumeEnyhe500
Banana Chili PaprikaEnyhe500
Pepperoncini Chili PaprikaEnyhe500
Pimento Chili PaprikaEnyhe500
Mariachi Chili PaprikaEnyhe600
Santa Fe Grande Chili PaprikaEnyhe700
Holy Mole Chili PaprikaEnyhe800
Aji DulceEnyhe1000
Medusa Chili PaprikaEnyhe1000
Mexibell Chili PaprikaEnyhe1000
Italian Long Hot Chili PaprikaEnyhe1000
Cubanelle Chili PaprikaEnyhe1000
Piquillo Chili PaprikaEnyhe1000
Beaver Dam Chili PaprikaEnyhe1000
Mad Hatter Chili PaprikaEnyhe1000
Peppadew Chili PaprikaEnyhe1200
Aji PancaEnyhe1500
Ancho Chili PaprikaEnyhe1500
Poblano Chili PaprikaEnyhe1500
Kashmiri ChiliEnyhe2000
Guindilla Chili PaprikaEnyhe2000
Padron PaprikaEnyhe2500
Anaheim Chili PaprikaEnyhe2500
Chilaca Chili PaprikaEnyhe2500
Pasilla Chili PaprikaEnyhe2500
Rocotillo Chili PaprikaEnyhe2500
Cascabel Chili PaprikaEnyhe3000
Mulato Chili PaprikaKözepesen erős3000
NuMex Big JimKözepesen erős3000
Cajun Belle Chili PaprikaKözepesen erős4000
Espelette Chili PaprikaKözepesen erős4000
NuMex CentennialKözepesen erős5000
Sangria Chili PaprikaKözepesen erős5000
Cherry Bomb Chili PaprikaKözepesen erős5000
Cowhorn Chili PaprikaKözepesen erős5000
Guajillo PaprikaKözepesen erős5000
Jalafuego Chili PaprikaKözepesen erős6000
Chimayo Chili PaprikaKözepesen erős6000
Sandia Chili PaprikaKözepesen erős7000
Hatch Chili PaprikaKözepesen erős8000
Jalapeño Chili PaprikaKözepesen erős8000
Purple Jalapeño Chili PaprikaKözepesen erős8000
Chipotle Chili PaprikaKözepesen erős8000
Puya PaprikaKözepesen erős8000
Pretty in Purple Chili PaprikaKözepesen erős8000
Fresno Chili PaprikaKözepesen erős10000
Hungarian Wax Chili PaprikaKözepesen erős10000
Black Hungarian Chili PaprikaKözepesen erős10000
Aleppo Chili PaprikaKözepesen erős10000
Peter Chili PaprikaKözepesen erős23000
Serrano Chili PaprikaKözepesen erős23000
Sport Chili PaprikaKözepesen erős23000
Bishop’s Crown Chili PaprikaKözepesen erős30000
Hinkelhatz Chili PaprikaKözepesen erős30000
Royal Black Chili PaprikaKözepesen erős30000
Black Prince Chili PaprikaKözepesen erős30000
Count Dracula Chili PaprikaKözepesen erős30000
Bulgarian Carrot Chili PaprikaKözepesen erős30000
Fish Chili PaprikaKözepesen erős30000
Bolivian Rainbow Chili PaprikaKözepesen erős30000
Black Pearl Chili PaprikaKözepesen erős30000
Manzano Chili PaprikaKözepesen erős30000
Japones Chili PaprikaKözepesen erős30000
Lemon Drop Chili PaprikaKözepesen erős30000
Chile De ArbolKözepesen erős30000
Jwala Chili PaprikaKözepesen erős30000
Inca Red Drop Chili PaprikaKözepesen erős30000
Aji ColoradoKözepesen erős30000
Aji PineappleKözepesen erős30000
Little Elf Chili PaprikaKözepesen erős30000
Bod’e Chili PaprikaKözepesen erős32000
Black Cobra Chili PaprikaKözepesen erős40000
Calabrian Chili PaprikaKözepesen erős40000
NuMex TwilightKözepesen erős50000
Rooster Spur Chili PaprikaKözepesen erős50000
Explosive Ember Chili PaprikaKözepesen erős50000
Filius Blue Chili PaprikaKözepesen erős50000
Aurora Chili PaprikaKözepesen erős50000
Aji AmarilloKözepesen erős50000
Aji CharapitaKözepesen erős50000
Aji OmnicolorKözepesen erős50000
Tabasco Chili PaprikaKözepesen erős50000
Cayenne Chili PaprikaKözepesen erős50000
Super Chili Chili PaprikaKözepesen erős50000
Satan’s Kiss Chili PaprikaKözepesen erős50000
Buena Mulata Chili PaprikaKözepesen erős50000
Black Cuban Chili PaprikaKözepesen erős58000
Pequin Chili PaprikaKözepesen erős60000
Dundicut Chili PaprikaExtra erős65000
Calico Chili PaprikaExtra erős70000
Tien Tsin Chili PaprikaExtra erős75000
Cheiro RoxaExtra erős80000
Prairie Fire Chili PaprikaExtra erős80000
Rocoto Chili PaprikaExtra erős100000
Malagueta Chili PaprikaExtra erős100000
Byadgi ChiliExtra erős100000
Chiltepin Chili Paprika (Tepin)Extra erős100000
Thai Chili PaprikaExtra erős100000
Charleston Hot Chili PaprikaExtra erős100000
Siling LabuyoExtra erős100000
Apache Chili PaprikaExtra erős100000
Peri-Peri Chili PaprikaExtra erős100000
Datil Chili PaprikaExtra erős300000
Cumari do ParaExtra erős300000
Madame Jeanette Chili PaprikaExtra erős325000
Aji ChomboExtra erős325000
Devil’s Tongue Chili PaprikaExtra erős325000
Wiri Wiri Chili PaprikaExtra erős350000
Scotch Bonnet Chili PaprikaExtra erős350000
Habanero Chili PaprikaExtra erős350000
Peruvian White HabaneroExtra erős350000
Kecske Chili Paprika – Goat ChiliExtra erős350000
Peach Habanero – Őszibarack ChiliExtra erős350000
Fatalii Chili PaprikaExtra erős400000
Hot Paper LanternExtra erős400000
Caribbean Red HabaneroSuper erős445000
Roatan Pumpkin HabaneroSuper erős500000
Red Savina Chili PaprikaSuper erős577000
Chocolate HabaneroSuper erős577000
7 Pot BubblegumSuper erős1000000
7 Pot JonahSuper erős1000000
Bhut Jolokia (csokoládé)Super erős1001304
Ghost Chili PaprikaSuper erős1041427
Trinidad 7 Pot Chili PaprikaSuper erős1200000
Infinity Chili PaprikaSuper erős1250000
7 Pot PrimoSuper erős1268250
7 Pot BarrackporeSuper erős1300000
7 Pot Brain StrainSuper erős1350000
Naga ViperSuper erős1382118
Trinidad Scorpion “Butch-T”moSuper erős1463700
Naga MorichSuper erős1500000
Dorset NagaSuper erős1598227
7 Pot DouglahSuper erős1853986
Trinidad Moruga ScorpionSuper erős2000000
Trinidad Scorpion ChocolateSuper erős2000000
Carolina ReaperSuper erős2200000
Komodo Dragon Chili PaprikaSuper erős2200000
Dragon’s Breath Chili PaprikaSuper erős2480000
Pepper XSuper erős3180000
Chili Paprika SpraySuper erős5300000
CapsaicinSuper erős16000000

Természetesen a fenti listán kívül is léteznek még Chili Paprika fajták. Ha nem találod a keresett fajtát, használd a keresőt!

Hogyha szeretnél értesítést, ha hasonló cikk jelenik meg, iratkozz fel értesítőnkre!

Videó

Érdekelhet

4 Thoughts to “Chili Paprika fajták erősség szerint”

  1. […] távol a valóságtól. A Wiri Wiri paprika 100 000-350 000 SHU között mozog a chili skálán. Ez azonos tartományban van a Habanero paprika és Scotch Bonnet […]

  2. […] a szellempaprika lassabb érzésével. A 900 000 SHU-tól a közel 1,4 millió SHU-ig terjed a chili skála szerint, ez 553-szor erősebb, mint a jalapeo paprika. Ha egy ismertebb, szintén erős […]

  3. […] kígyó chili vagy Dorset Naga) testvérénél a szellem chili paprikánál is erősebb paprika a chili skála alapján. Erősségét csak néhány chili haladja meg. Csakúgy, mint a többi szupercsípős […]

  4. […] az ecetes, pácolt Habanero paprika túl erős (és sokak számára lesz), akkor a paprika skálán sok lehetőség kínálkozik, ahhoz, hogy a Habanero helyett, más chili paprikát használjuk a recepthez. Azok számára, […]

Leave a Comment